Strax innan julledigheterna damp det ned en littet pressutskick från L’Oréal Paris med några delar av vinterkollektionen Million Carat. Underbart tänk kring en kollektion där de fyra produkterna verkligen lever upp till kollektionsnamnet, me likey!
- L’Oréal Paris Color Riche 847 Million Sapphire ( 59 kr / 5 ml )
Ett klarfärgat nagellack sprängfyllt med mikroglitter i safirblått och större hexagonglitter i guld - L’Oréal Paris Color Riche 845 Platinum Chic ( 59 kr / 5 ml )
Ett klarfärgat nagellack sprängfyllt med skimmer i guld och två olika storlekar av glitter i silver - L’Oréal Volume Million Lashes Golden Black Mascara ( 175 kr / 9 ml )
En svart mascara med guldglitter
- L’Oréal Volume Million Lashes Top Coat Glitter ( 175 kr / 9 ml )En transparent mascara mascara fullproppad med glitter och skimmer som man applicerar ovanpå sin vanliga mascara (innan den hunnit torka) för att få fransarna att gnistra och blinga
Ni som följt bloggen ett tag vet nog vid det här laget hur mycket jag fullkomligt älskar allt som glittrar och skimrar. Jag kan inte få nog av det och jag vet inte vilken produkt jag är mest exalterad över?! Hur är det med er, har denna kollektion något som lockar er?
Kollektionen är limited edition (begränsad upplaga) och finns ute i handeln as we speak.
Pingback: L’Oréal Paris Color Riche 847 Million Sapphire | Aidas MakeUp
Jag blev helt galen av att se den där Glitter Top Coat maskaran och jag letade som en galning efter den. Jag hittade inte den någonstans och när jag väl gett upp så kan man väl tänka sig att jag hittade maskaran på ett HM och vad annat kunde jag göra än att köpa den.
Och jag är nu helt galen i den. Använder den nästan varje dag dock visste jag inte att man skulle använda den på fransarna innan maskaran innan torkade, så har använt efter min maskara under torkat och det har funkat fint fint för mig 😀
Jag förstår dig! 😀 Jag är likadan gällande allt som innehåller glitter!
Det går ju bra hursom, jag tror att den är lättare att reda ut om man applicerar innan den torkat, det är så lätt att det blir klumpar annars. Självklart beror det på lite andra saker också så om det har fungerat bra för dig är det bara att köra på 😀