Kicki Norman, chefsredaktör för Daisy Beauty har planerat en fantastisk beautyresa till London 8-10 November and guess what – we’re invited.
Jag kan inte med ord beskriva hur lyckligt lottad jag är som får följa med på en weekend fullspäckad av skönhet, god mat och fantastisk shopping. Tänk er diskutera produkter och ingredienser, testa nyheter och bara prata skönhet tills man slocknar, med personer som faktiskt tycker det är lika roligt. Drömmen. Lilla jag. Med alla dessa häftiga personer i London! Vet ni vad det bästa är? Jag hade tänkt ta med er på den. Eller ja. Nästan.
Jag har tänkt försöka filma det mesta av hela resan så istället för att satsa på långa bildinlägg så får ni hänga med ”på riktigt”. Ni kommer få se vad vi har för oss, vilka ställen vi besöker och annar kul. Visst kommer det bli roligt?
Mitt tips för live-uppdateringar är att följa alla oss som åker på bloggen/instagram/twitter för en blandad kompott och diverse tips om London. Vill ni inte följa oss var och en så kan ni via hashtaggen #dblondon13 hitta uppdateringar från oss alla på twitter och instagram.
Här har ni blogggästlistan (lånad av Beleza (Tina):
Kristina Norman (den yngre)
Förutom dessa fantastiska skönhetsbloggare är det även 5 stycken skönhetsintresserade Daisy-Beauty-läsare med på resan. Även skönhetsjournalister är med på resan och dessa är (lista lånad av Beleza (Tina):
Linnéa Öst, Tara/Amelia specialtidningar
Ninna Ekbom, M-Magasin/ToppHälsa
Agneta Elmegard, skönhetsredaktorerna.se/Aftonbladet Wellness
Caisa Jansson, Mama
Hedvig von Mentzer, Svenska Dagbladet m.fl.
Hörde jag ordet taggad? Jag är i alla fall klar med packningen och ska under dagen bege mot Stockholm för att sedan på fredag tidig morgon möta upp de andra för avgång. Detta ska bara bli så kul ❤
Jag måste bara avsluta med att tacka sponsorerna som har gjort en del av resan möjlig:
Glitter
REN
Glossybox
Garnier
Essie
Now, let’s head to London!
I’m invited to a beautytrip to London 8-10 november. We’re a bunch of beauty bloggers, Daisy Beauty Magazine – readers and beauty journalists who thanks to Kicki Norman are able to explore the beauty parts of London. I’m so grateful! Make sure to follow me and all of the other people I’ve linked above for the best tips regarding London.
Vad roligt! Och filmer låter hur roligt som helst! Ha det så skoj! 🙂
Wie, det är på G!
Så himla kul! Ha det underbart 🙂 Kramar
Tack fina Malin, jag hade det verkligen underbart! Kramar
Så himla roligt, det är dig väl unt! Jag var så sugen på att följa med, men det krockar med hela operera ryggen-projektet eftersom jag knappt tar mig ut från lägenheten i år 😛 Hoppas det blir ett omtag nästa år!
Ha det så himla roligt! I lööööööve London!
Fina fina du ❤ Boka in nästa år för jag är ganska säker på att Kicki var sugen på att göra en #dblondon14 😉
Ha det underbart fina Aida och hälsa de andra från mig.
Tack fina Nina, det var verkligen en underbar weekend. Lite för kort bara 😉
Ha en underbar resa snygging och krama hela gänget från mig! ❤
Bästa Elin ❤ Du var verkligen saknad!
åh, vad kul!
Det var verkligen superroligt 😀
Gud vad mysigt ni ser ut att ha haft det, har följt er på Instagram nästan hela gänget, tyvärr vart resan lite för saftig i pris för mig men jag hade verkligen älskat att ha haft möjlighet att få följa med om kassan hade tillåtit det. Ska bli riktigt roligt att se en video, riktigt bra initiativ tycker jag!
Jag förstår, det var ju ingen liten minisumma! Men en fågel viskade i mitt öra att denna resa förmodligen kommer att gå i repris och nu när du fått din fasta anställning (megagrattis) så föreslår jag att du sparar en slant varje månad så vi kan rocka London tillasmmans ❤
Jajamensan det ska jag!!!!